VK-Pause

VK-Pause

ВК-Пауза (VK-Pause) переработана сызнова. Добавлена бегущая строка и всплывающая подсказка с наименованием композиции. Теперь…

What is VK-Pause?
VK-Pause is a Chrome extension that allows you to control and manage your music in VK. It offers features such as starting, stopping, and switching tracks, and works with multiple player windows and tabs. It is a convenient tool for VK users who want to have better control over their music listening experience.
Merlin
Stats
By: lovesuper
Users: 46 ▲ 4
Rating: 4.83 (12)
Version: 0.7.0 (Last updated: 2016-10-13)
Creation date: 2016-10-13
Risk impact: High risk impact
Risk likelihood: Low risk likelihood
Manifest version: 2
Permissions:
  • storage
  • tabs
  • notifications
Size: 19.23K
URLs: Website
Stats date:

Other platforms

Not available on Firefox
Not available on Edge
Want to check extension ranking and stats more quickly for other Chrome extensions? Install Chrome-Stats extension to view Chrome-Stats data as you browse the Chrome Web Store.
Chrome-Stats extension
Merlin
Summary

ВК-Пауза (VK-Pause) переработана сызнова. Добавлена бегущая строка и всплывающая подсказка с наименованием композиции. Теперь существует страница настроек приложения. Переключайте композиции двойным кликом по иконке приложения (или по двойному нажатию горячей комбинации ALT+N при активном окне браузера, а также Ctrl+Shift+9 при неактивном, или скрытом). Ctrl+Shift+9 -- старт/стоп/переключение композиции из ВК даже ВНЕ браузера! Приложение работает с НОВЫМ и старым дизайном ВКонтакте. Удобное расширение для управления (старт-стоп-следующая) Вашей музыкой в VK. Работает со всеми открытыми окнами и вкладками. Поддерживает несколько запущенных плееров (работает с последним прослушиваемым). Приложение гарантировано не передаёт Ваши личные данные третьим лицам, и не выполняет функций свыше описанных в подробном описании. Спасибо за установку, и слушайте #аудиокниги#: они сделают Вас умнее!

User reviews
большое спасибо
by Алексей И. Алексей И., 2022-05-28

есть возможность убрать бегущую строку с названием трека на иконке расширения?
by Evgeny Korneev Evgeny Korneev, 2019-04-22

Хорошее расширение, однако жаль, что в нем нельзя отключить раздражающую бегущую строчку, запихнутую в иконку, а также изменить горячие клавиши.
by Sebastian Knight Sebastian Knight, 2019-04-22
View all user reviews
Safety
Risk impact

VK-Pause is risky to use as it requires a number of sensitive permissions that can potentially harm your browser and steal your data. Exercise caution when installing this extension. Review carefully before installing. We recommend that you only install VK-Pause if you trust the publisher.

Risk likelihood

VK-Pause has earned a fairly good reputation and likely can be trusted.

Upgrade to see risk analysis details
Screenshots
Promo images
VK-Pause small promo image
Small promo image
Similar extensions

Here are some Chrome extensions that are similar to VK-Pause: