РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.)

РуТрекер: комфортная работа с зеркалами, поиск, доступ к RuTracker.org и пр.

What is РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.)?
РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.) is an extension that enhances user experience on RuTracker.org. It helps in easy searching, accessing blocked websites, and managing mirror sites. The plugin doesn't conflict with most other extensions, will not self-disable, does not handle sensitive data and is fully compliant with Chrome's regulations. Note: For full functionality, the plugin should be the last installed.
Stats
Users: 1,000,000+
Version: 0.9.30 (Last updated: 2024-03-25)
Creation date: 2020-04-27
Risk impact: Moderate risk impact
Risk likelihood: Low risk likelihood
Manifest version: 2
Permissions:
  • *://rutracker.org/*
  • contextMenus
  • proxy
  • storage
  • tabs
  • webRequest
  • webRequestBlocking
Size: 65.54K
URLs: Website
Stats date:

Other platforms

Not available on Edge
Want to check extension ranking and stats more quickly for other Chrome extensions? Install Chrome-Stats extension to view Chrome-Stats data as you browse the Chrome Web Store.
Chrome-Stats extension
Summary

This plugin does not collect any personal data.

ВНИМАНИЕ!!!

Все телеграм-каналы и прочие ресурсы, предлагающие какие-то платные услуги на Рутрекере - мошенники.

После установки плагина сначала ВНИМАТЕЛЬНО ПРОЧТИТЕ, что написано в самом начале этой темы: https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5567607 Иначе уже через день вы отключите плагин и будете считать, что он сам слетел. Мы не можем на это повлиять и как-то изменить такое глупое поведение Хрома.

  • Какой вариант выбрать для опции Прокси?

Если у вас сайт не заблокирован, выберите Выключено. Если заблокирован, но при этом вы не используете другие плагины для обхода блокировок, выберите Включено. Если заблокирован и вы используете другие плагины для обхода блокировок, выберите Автоматически.

See more
User reviews
User reviews summary
These summaries are automatically generated weekly using AI based on recent user reviews. Chrome Web Store does not verify user reviews, so some user reviews may be inaccurate, spammy, or outdated.
Pros
  • Отлично работает
  • Надежный
  • Удобный поиск на Рутрекере в контекстном меню
Cons
  • Конфликтует с другими расширениями VPN-сервисов
  • Открывает рекламу в браузере
Most mentioned
  • не работает
  • работает
  • конфликт
  • спасибо
  • VPN
Recent reviews
Сегодня не работает
by Александр Александр, 2024-03-23

не работает!
by Roman Savenko Roman Savenko, 2024-03-23

Работает отлично
View all user reviews
Safety
Risk impact

РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.) may not be safe to use and it requires some risky permissions. Exercise caution when installing this extension. Review carefully before installing.

Risk likelihood

РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.) has earned a fairly good reputation and likely can be trusted.

Upgrade to see risk analysis details
Screenshots
Similar extensions

Here are some Chrome extensions that are similar to РуТрекер - официальный плагин (доступ и пр.):