Canlı Radyo Dinle

Canlı Radyo Dinle

www.canli-radyo.biz Canlı Radyo Dinle

Canlı Radyo Dinle promo image
What is Canlı Radyo Dinle?

Canlı Radyo Dinle is a Chrome extension by aysun. This extension has 331 weekly active users, a good user rating of 4.50, and was removed from Chrome Web Store a year ago. The latest version, 1.0.2, was updated 4 years ago.

Stats
This extension was removed from Chrome Web Store on 2021-11-16
Stats date:
By: aysun
Users: 331
Rating: 4.50 (2)
Version: 1.0.2 (Last updated: 2019-05-10)
Creation date: 2019-05-10
Manifest version: 2
Featured: No
Size: 31.05K
Risk impact: Very low risk impact
Risk likelihood: High risk likelihood
Found a bug?

Other platforms

Not available on Firefox
Not available on Edge
Summary
Canlı Radyo dinleme sitemize hoşgeldiniz. Kategori kategori listelenmiş radyolarla tarz arama derdi olmadan, en çok dinlenen radyolara ulaşıp tek tıkla dinleyebilirsiniz... Sevgili Canli-Radyo.Biz takipçileri. Sitemiz yeni temasına geçmiştir. Mobil uyumlu olarak düzenlenen temamızda radyolar yine eski alıştığınız düzende yerleştirilmiştir. Sevgiyle ve müzikle kalın... 

Dünyada ilk müzik sesinin sinek vızıltısıyla başlayıp müzik aletlerinin de keşfedilmesiyle başlayan müzik yaşamı görsel teknolojinin olmadığı yıllarda insana bir dost ve o sihirli kutunun içinden çıkan ses , sessizliğimizin sona ermesi ve yaşadığımız hayatın müzikle ne kadar anlamlı olduğunu dakikalarımıza getirdiği güzel anılar , zamanın gece ile gündüz arasındaki o aralığında hep yanımızda yüzyıllar boyunca bizimle beraber seyahat etmektedir. Radyo içerisinde bir çok farklı müzik türlerini barındırırken bunları insanlara duyuran gelişen teknolojiyle touch-padlerimize, telefonlarımıza hatta bilgisayarımıza kadar yerini almış dünyayı bir sesin ne kadar uzak olursa bunu radyo denilen o alamet-i farikada bulmamız insanlığımız için inanılmaz bir buluştur. Birçok ve kişiye özel ilgi alanlarını barındıran müzik türlerinin her türde insana hitap eden sitemiz olan www.canli-radyo.biz söylenen her sözün hakkını verecek radyo çeşitliliği ve gündemi takip eden yeni radyolarıyla siz dinleyecilerine layık olmaya devam edecektir.
Safety
Risk impact

Canlı Radyo Dinle is safe to use. It does not request any sensitive permissions.

Risk impact measures the level of extra permissions an extension has access to. A low risk impact extension cannot do much harms, whereas a high risk impact extension can do a lot of damage like stealing your password, bypass your security settings, and access your personal data. High risk impact extensions are not necessarily malicious. However, if they do turn malicious, they can be very harmful.

Risk likelihood

Canlı Radyo Dinle may not be trust-worthy. Avoid installing if possible unless you really trust this publisher.

Risk likelihood measures the probability that a Chrome extension may turn malicious. This is determined by the publisher and the Chrome extension reputation on Chrome Web Store, the amount of time the Chrome extension has been around, and other signals about the Chrome extension. Our algorithms are not perfect, and are subject to change as we discover new ways to detect malicious extensions. We recommend that you always exercise caution when installing a Chrome extension, especially ones with higher risk impact and/or higher risk likelihood.

Subscribe to the premium plan to see more risk analysis details
User reviews
Sizi radyo sayfasına yönlendiriyor. Mevcut sayfada gömülü olarak çalışmıyor. Radyo sayfasına yönlendiren favori link gibi çalışıyor.
by Saliha GİRGİN, 2021-01-10

Güzel uygulama en azından stabil çalışıyor....
by Ozan Özyörek, 2020-09-30
View all user reviews
Similar extensions

Here are some Chrome extensions that are similar to Canlı Radyo Dinle:

Kampüs FM Canlı Dinle Kampüs FM Canlı Dinle
User count: 27
Rating: 1
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Radyosu
Radyo Dinle Radyo Dinle
User count: 154
Rating: 10
Online Radyo Dinleme Eklentisi
Radio player Radio player
Publisher: Suhorukov
User count: 5,000
Rating: 72
Popular Russian online radio stations player.
Manifest

The manifest file declares the requirements and permissions that a Chrome extension will have access to. By reviewing the manifest, you may be able to determine if a Chrome extension is over-reaching (for example, if an extension is overriding your new tab page, or search provider, or requesting access to your web activities without any good reason).

{
 "update_url": "https://clients2.google.com/service/update2/crx",
 "name": "Canlı Radyo Dinle",
 "description": "www.canli-radyo.biz Canlı Radyo Dinle",
 "version": "1.0.2",
 "manifest_version": 2,
 "browser_action": {
  "default_icon": "resim.png"
 },
 "icons": {
  "16": "resim.png",
  "48": "resim.png",
  "128": "resim.png"
 },
 "author": {