NKU Hizli Not

NKU Hizli Not

Bu eklenti csv formatindaki sinav notlarinin hizli bir sekilde Namik Kemal Universitesi otomasyonuna girilmesini saglar.

  • NKU Hizli Not
  • NKU Hizli Not
  • NKU Hizli Not
  • NKU Hizli Not
  • NKU Hizli Not
What is NKU Hizli Not?
NKU Hizli Not is a Chrome extension that allows for quick entry of exam grades from a CSV file to the student information system of Namık Kemal University.
Stats
Users: 98 ▲ 2
Rating: 5.00 (3)
Version: 1.6 (Last updated: 2023-11-23)
Creation date: 2018-01-07
Risk impact: Low risk impact
Risk likelihood: Moderate risk likelihood
Manifest version: 2
Size: 89.53K
Stats date:

Chrome-Stats Rank

Other platforms

Not available on Firefox
Not available on Edge
Want to check extension ranking and stats more quickly for other Chrome extensions? Install Chrome-Stats extension to view Chrome-Stats data as you browse the Chrome Web Store.
Chrome-Stats extension
Summary

Bu eklenti CSV formatındaki sınav notlarının hızlı bir şekilde Namık Kemal Üniversitesi otomasyonuna girilmesini sağlar.

CSV formatındaki dosyada sadece öğrenci numarası ve not bilgileri bulunmalıdır. Her satırdaki ilk değer öğrenci numarası, ikinci değer (ilgili öğrenciye ait) not olmalıdır. Bu iki değer virgül veya noktalı virgül ile ayrılmalıdır.

Excel dosyalarını uygun formata getirdikten sonra (sadece iki kolon içeren, ilk kolonda öğrenci numarası bilgileri, ikinci kolonda not bilgileri bulunan bir tablo) Excel üzerinden tabloyu CSV formatında kaydederek eklentinin kabul edebileceği türde bir dosya elde edilebilir.

Öğrenci notu 0 ile 100 arasında bir değer olmalıdır. CSV dosyasında aynı öğrenci numarası birden fazla satırda yer alırsa, eklenti tarafından ilgili öğrenci için en alt satırdaki bilgiler dikkate alınır. Bu eklenti not sayfasında yer alıp, CSV dosyasında yer almayan öğrencilerin sınav girmediğini varsayarak bu öğrencilerin not bilgilerini -1 (sınava girmedi) olarak doldurur.

Bu eklenti CSV dosyanızdaki bilgilerin doğru şekilde not giriş sayfasına işleyeceğinin garantisi vermez. Bu eklentiyi kullanarak not girişi yaptıktan sonra, kutucaklara işlenen notların doğru notlar olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Eklenti kaynaklı yaşanabilecek sorunlardan eklenti geliştiricisi sorumlu değildir.

Bu eklenti sadece Namık Kemal Üniversitesi E-Üniversite sisteminde kullanılabilir, başka üniversitelerin e-üniversite sistemleri için uygun değildir.

English: This extension automatically fills grade values from a CSV file that consists of student number and grade pairs to student information system of Namık Kemal University. This extension is only useful to Namık Kemal University staff who teaches a course.

User reviews
Bu eklenti Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğretim elemanlarının sınav sonrası öğrencilerin notlarını hızlı ve otomatik olarak sisteme girmelerini sağlar. Eklenti, öğrenci kimlik numaraları doğru olduğunda sorunsuz çalışıyor ancak bazen öğrenci kimlik numaraları çeşitli sebeplerden dolayı eksik veya hatalı olabiliyor, bu durum zaten sizin yaptığınız kontroller sırasında tespit ediliyor ve kullanımına dikkat edilmesi gerektiği de söyleniyor. Zamandan büyük tasarruf sağlayan bu eklentiyi geliştiren herkese teşekkür etmek istiyorum. This plug-in allows the lecturers of Tekirdağ Namik Kemal University to submit the students' grades into the system quickly and automatically after the exams. The plug-in works smoothly when the student IDs numbers are correct, but sometimes the student ID numbers may be missing or incorrect for various reasons, which is already detected during the checks, and it is also said that attention should be paid to the use of the plug-in. I would like to thank everyone who has developed this plug-in, which saves a lot of time.
by Erkan Özhan Erkan Özhan, 2023-12-05
View all user reviews
Safety
Risk impact

NKU Hizli Not is relatively safe to use as it requires very minimum permissions.

Risk likelihood

NKU Hizli Not is probably trust-worthy. Prefer other publishers if available. Exercise caution when installing this extension.

Upgrade to see risk analysis details
Similar extensions

Here are some Chrome extensions that are similar to NKU Hizli Not: